vineri, 30 mai 2008

Lukko Rauma-Kalpa Kuopio

Am sa incerc pentru prima data si acest tip de pariu, adica, 1 dupa prima repriza. Lukko Rauma este o echipa buna, de prima jumatate a clasamentului, iata ca si acum este pe locul 6, iar in acest meci, cu ultima clasata nu cred ca vor avea probleme, desi minuni au mai fost in hockey si pucul aluneca, nu-i asa? La capitolul surprize incadrez si rezultatul din 02.11.2007 cand ultima clasata, Kalpa Kuopio a invins la Ilves Tampere. Dar sa revenim la meciul de azi.Lukko Rauma este o echipa care "acasa" marcheaza cam 3 goluri pe meci, avand golaveraj 38-25 dupa 12 meciuri. Echipa oapsete, in deplasarile de pana acum, dupa 12 meciuri au golaverajul 28-43, adica incaseaza cam 3,5 goluri pe meci. In ultimul meci jucat acasa, Lukko Rauma a invins cu 4-0 pe IFK Helsinki, iar Kalpa Kuopio, in deplasarea anterioara a fost invinsa de Jokerit Helsinki, echipa de pe locul 3, cu 4-3. Nu stiu daca imi va iesi predictia, daca gazdele vor reusi sa conduca la pauza, dar o incerc!