vineri, 30 mai 2008

Blues-Tappara

Am sa incerc, tot pentru prima data acest mod de pariere. Adica, un "over 1,5" dupa prima repriza, si asta deoarece un 2-0 sau 1-1 la pauza mi se pare a fi posibil. Altfel, acesta il vad ca pe un meci echilibrat, in care echipa de pe locul 4, Blues Espoo, intalneste echipa de pe locul 5, Tappara Tampere. Ambele echipe au cate 38 de puncte, dar gazdele dupa 21 de meciuri, iar oaspetii dupa 23 de meciuri. Gazdele de la Blues Espoo pana acum au acumulat 11 victorii, 4 egaluri si 6 infrangeri, golaveraj 59-47 iar oaspetii de la Tappara Tampere au pana acum 8 victorii, 8 egaluri si 7 infrangeri, golaveraj 69-61. In partida anterioara jucata acasa, Blues Espoo a invins cu 3-1 pe Assat Pori, iar in partida anterioara jucata in deplasare, Tappara Tampere a castigat cu 1-0 la Hameenlinna. De altfel eu cred ca gazdele vor obtine victoria in acest meci, dar nu usor, ci va fi o partida echilibrata. Tousi, "over 1,5" la prima pauza.